Zespół Szkół w Starej Niedziałce

"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

„ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

2015-10-06 18:55:56, komentarzy: 0

  

 

     1 października klasa III obchodziła święto pieczonego ziemniaka. Z tej okazji wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa Państwa Szczęsnych. 

     Plenerowe zajęcia uczniowie rozpoczęli od poznania innych nazw ziemniaka oraz wysłuchania bajki o bohaterze spotkania. Gdy słońce zaczęło mocniej przygrzewać, wyruszyliśmy na pole.  Grupa dziewcząt i chłopców otrzymała potrzebny ekwipunek w składzie: kosz, motyka, rękawiczki, worki, po czym błyskawicznie przystąpili do długo wyczekiwanych wykopków. Obie drużyny spisały się rewelacyjnie, ponieważ kosze w bardzo szybkim tempie zostały napełnione po brzegi. Następnie uzupełniliśmy braki energii ciepłą herbatką, szarlotką,  owocami z rodzimych sadów i przystąpiliśmy do zawodów sportowych. Uczniowie zmierzyli się z takimi konkurencjami jak: ,,Kelnerzy” ,  ,,Paczka z ziemniakami”,  ,,Zabawy w celowanie”,  ,,Kangurki”, „Kopiec kreta”, „Rozpoznaj warzywo”. Podczas zabawy słowno – ruchowej  „Mój ziemniaczku”, trwały obrady komisji konkursowej, która po krótkim czasie ogłosiła wyniki: I miejsce zdobyły „Bulwy”, II miejsce „Ziemniaki”, III miejsce „Kartofle”. Inspiracją do dalszych działań okazał się wiersz Hanny Łochockiej  „Co można zrobić z ziemniaka?” . W ciągu 30 minut powstały przepiękne cudaki – ziemniaki, zaś duże kartofelki zostały starte na placki ziemniaczane… mniam.
      Zwieńczeniem święta pieczonego ziemniaka było oczywiście ognisko i …pieczenie ziemniaków. To był cudowny dzień, pełen niezapomnianych wrażeń, aż żal było wracać do szkoły.
     Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i gościnę, zaś wszystkim zaangażowanym rodzicom za opiekę i wszelaką pomoc.

Opracowała Elżbieta Roguska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH

.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!