Zespół Szkół w Starej Niedziałce

"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

4- i 5-latki ruszają na podbój nauki!

2016-05-15 17:29:57, komentarzy: 0

   W dniu 14.04.2016r odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Na samym wejściu spotkaliśmy się z robotem, z którym ucięliśmy sobie miłą pogawędkę. Następnie wzorem średniowiecznych budowniczych budowaliśmy kopułę bez użycia cementu i kleju. Ogromne koła, tłoki i pokrętła mogliśmy wypróbować na wystawie „Świat w Ruchu”, a w dalszej części poprzez odpowiednio ustawione lustra tworzyliśmy nieoczekiwane figury.

   Aktorzy – roboty!? Tak! Wspaniałą grę aktorską robotów mogliśmy podziwiać w fantastycznym przedstawieniu S. Lema, a to dopiero połowa wszystkich atrakcji, które udało nam się zobaczyć. Dowiedzieliśmy się jak powstaje tornado, sami wytwarzaliśmy prąd, który posłużył do zapalenia żarówki, włączenia alarmu, a nawet posłuchania muzyki. Ogromną frajdę sprawiło nam koło młyńskie, do którego mogliśmy wejść i pobiegać jak prawdziwe chomiki oraz zabawa mini poduszkowcem, na którym czuliśmy się jak na latającym dywanie. Wszystkie dzieci okazały się bardzo odważne i wypróbowały na własnym ciele łoże fakira – okazało  się, że można spać na gwoździach!

    Dzieci kontra zwierzęta to kolejny przystanek w Centrum Nauki, tu mogliśmy porównać naszą wytrzymałość z osiągnięciami zwierząt w bieganiu, skoczności i wytrzymałości. Na koniec czekała nas miła niespodzianka, a mianowicie wizyta w Sali zabaw z wodą, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach pt: „ Hydraulika dla dzieci”.

   Na zabawach ze śrubą Archimedesa zakończyliśmy swą przygodę z nauką oczywiście w Centrum Kopernika bo prawdziwą przygodę z edukacją dopiero rozpoczynamy!

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH

.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!