Zespół Szkół w Starej Niedziałce

"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

Bezpieczne ferie

2016-01-30 10:07:12, komentarzy: 0

 

       Rozpoczynają się ferie zimowe. Dzieci  czekają na śnieg, aby rozpocząć zabawy i sporty z nim związane. Nie należy jednak zapominać o  podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych i spędzania tego czasu
w miejscu zamieszkania.
      27 stycznia uczniowie z klasy III przypomnieli sobie reguły bezpieczeństwa, o których zawsze należy pamiętać, a następnie pod opieką wychowawcy przygotowali i zaprezentowali koleżankom i kolegom z oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i drugich scenki przedstawiające zagrożenia oraz sposoby zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom. Pierwsza scenka przestrzegała przed trzymaniem rąk w kieszeni na lodowisku. Druga zachęcała do korzystania ze specjalnie przygotowanych lodowisk, jednocześnie zabraniała wchodzenie na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, rzek, stawów, itp. Kolejna scenka zakazywała uderzania śnieżkami z ubitego śniegu w twarz, głowę innej osoby, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała, jak również nieprzemyślanych rzutów w kierunku okien czy samochodów. Ostatnia scenka przypomniała, jak ważne jest ubieranie się stosowne do pogody tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu i właściwe zabezpieczanie skóry przed mrozem specjalnymi kremami.
        Kwintesencją akcji była edukacja plastyczna, podczas której uczniowie wykonali ciekawe plakaty dotyczące realizowanej tematyki.

Opracowała Elżbieta Roguska

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH

.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!