Zespół Szkół w Starej Niedziałce

"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

Czas zadumy…

2015-11-01 19:01:31, komentarzy: 0

 

   Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Czas kiedy wspominamy wszystkich, którzy odeszli z tego świata. Odwiedzamy  cmentarze, groby zmarłych, uczestniczymy w mszach, modląc się o bliskich, których już nie ma wśród nas. Do dnia dzisiejszego przetrwała  tradycja zapalania zniczy na grobach oraz składania kwiatów i wieńców mających być symbolem pamięci o zmarłych.
     Wychodząc naprzeciw kultywowania tych zacnych tradycji, klasa III wybrała się 28 października na pieszą wycieczkę do Mińska  Mazowieckiego na cmentarz. Uczniowie poznali legendę związaną z powstaniem tego miejsca. Obejrzeli zabytkowe nagrobki w stylu klasycystycznym, secesyjnym i romantycznym odnowione przez Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego. Zapalili znicze przy grobie pamiątkowym ks.Jerzego Popiełuszki, oddali cześć polskim żołnierzom poległym podczas II wojny światowej. Nie zapomnieliśmy również odwiedzić mogiły Rodziny Sażyńskich.
     Zadaniem, którego nie udało się nam zrealizować, to odnalezienie nagrobku liczącego 179 lat. Może w najbliższych dniach, spacerując w zadumie, przeczytamy Władysław Ruloff 1836 rok. Będzie to znak, że stoimy przy najstarszym grobie na mińskim cmentarzu…

Opracowała Elżbieta Roguska

  

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH

.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!