Zespół Szkół w Starej Niedziałce

"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

Gimnazjaliści w Warszawie

2015-10-25 17:04:48, komentarzy: 0

     22 października uczniowie trzech klas gimnazjalnych wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

      Na początku odwiedziliśmy Złote Tarasy. A tam w Multikinie obejrzeliśmy największy hit tegorocznych wakacji – film Marka Osborne’a „ Mały Książę”. Animacja jest ekranizacją książki o takim samym tytule, której autorem jest Antoine de Saint-Exupéry. Dla tych, którzy jeszcze nie czytali książki i nie oglądali filmu krótkie streszczenie. Mała dziewczynka zaprzyjaźnia się  z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna  podróż dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego wszechświata Małego Księcia. Wygląd postaci - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyły w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego.  W polskiej wersji językowej usłyszeliśmy Małgorzatę Kożuchowską, Annę Cieślak, Andrzeja Seweryna, Piotra Adamczyka, Roberta Więckiewicza, Antoniego Pawlickiego i Łukasza Nowickiego.

 

 Następnie odwiedziliśmy Muzeum Literatury, gdzie obejrzeliśmy stałą ekspozycję poświeconą Adamowi Mickiewiczowi. Wystawa ukazuje postać poety, jego środowisko i rodzinę, działalność polityczną i twórczość literacką. Mogliśmy zobaczyć ponad 500 eksponatów,  m.in. rękopisy Mickiewicza, fragmenty korespondencji i pierwodruki jego utworów. Były też liczne pamiątki po wieszczu, a wśród nich kufer podróżny, obrazek z nowogródzkiego domu, meble z paryskiego gabinetu, fotografie i portrety rodzinne.


  

 

      

       Spacerowaliśmy po Starówce, podziwiając przepiękne kamiennice, pomnik Warszawskiej Syrenki, Plac Zamkowy, kolumnę króla Zygmunta III Wazy.


 

  

       Zmęczeni, ale wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenie wróciliśmy do domu.

Małgorzata Komorowska« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH

.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!