Zespół Szkół w Starej Niedziałce

"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

Marzec miesiącem MATEMATYKI

2016-03-29 17:30:21, komentarzy: 0

W dniu 3 marca odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Pangea zarówno dla uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum.  Konkurs jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula. Przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku kwietnia.

 

W dniu 14 marca obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień MatematykiInicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl.Podczas zajęć odbyły się turnieje matematyczne z polskimi przysłowiami, materiały zostały nieodpłatnie udostępnione szkole. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki...Uczniowie zostali podzieleni na grupy 4 lub 5 osobowe, które w tym samym czasie rozwiązywały to samo zadanie. Wszystkie grupy w nagrodę za swoją pracę i zaangażowanie otrzymały nagrodę. Uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali i wspólnie świętowali. Dzień Matematyki został, z inicjatywy 4improve, wpisany do kalendarza świąt nietypowych. 


Również w tym dniu razem z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym obchodziliśmy Święto Liczby Pi. Rozwiesiliśmy plakaty, które ukazywały nieskończoność tej liczby, pojawiły się π-szyfry, łamigłówki dla uczniów.


W marcu uczniowie gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematyczno - Artystycznym "Geometria jest wśród nas"


Kolejnym wyzwaniem matematycznym będzie szkolny etap XIV Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej już 13 kwietnia. Zakwalifikowani uczniowie 14 maja pojadą do SP nr 6 w Mińsku Mazowieckim na etap powiatowy.


Wszystkim zaangażowanym uczniom dziękuję za wspólne zabawy i udział w konkursach matematycznych.


nauczyciel matematyki Dorota Krzyśpiak

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH

.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!