Zespół Szkół w Starej Niedziałce

"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

Nasza mała biblioteka- warsztaty literackie

2015-12-14 20:44:11, komentarzy: 0

 W czerwcu przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu "Nasza mała biblioteka". Głównym celem programu jest propagowanie czytania książek wśród dzieci, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci, a także prezentacja kultury Polski, Litwy i Słowenii. Dziś na własnej skórze odczuliśmy jeszcze jeden cel programu, bezpośredni kontakt młodych czytelników z twórcami książek. Pięć uczennic z klasy II a Ala, II b Amelia i Natalia oraz z klasy III Gabriela i Maja, wzięły udział w wycieczce do Warszawy do Teatru Lalka na warsztaty literackie z autorem książki "Cyrk Antoniego" panem Peterem Svetiną. 

 
A kim jest Peter Svetina? Już wam mówimy Peter Svetina to słoweński pisarz, poeta, tłumacz , literaturoznawca, studiował medycynę na Wydziale Lekarskim, a następnie kontynuował studia na Wydziale Sztuk Pięknych. W 1995 roku ukończył studia języka słoweńskiego. Wydał następujące książki dla dzieci i młodzieży: Lila Place (1999) Vidov Angel (2000), Gęsi, psy i osły (2001), Tajemnica mlecznej czekolady (2002), Kapelusz, pana Constantine (2007), Ringaraja (2009), Mądrość hipopotama (2010), Jak Jaromir poszukiwaniu szczęścia (2010), Zbiór wierszy Mimosvet (2001) i Pieśni pralki (2006). Na polskim rynku wydawniczym jedyną dostępną książką Petera Svetiny jest "Cyrk Antoniego".
 To oficjalna biografia pisarza, my dowiedzieliśmy się także, że uwielbia czekoladę, pisanie książek dla dzieci zajmuje mu od kilku godzin do kilku miesięcy, jego dzieci nie lubią czytać jego książek, ma 195 cm wzrostu, kiedy był dzieckiem marzył, aby zostać lekarzem i detektywem. A pod choinkę chciałby dostać czekoladę.
 
W trakcie warsztatów literackich mieliśmy okazję poznać autora książki "Cyrk Antoniego", którego fragment został odczytane przez aktora Teatru Lalka. Z warsztatów wracamy z radością, autografami Petera Svetiny i Anny Onichomwskiej. 
 
Urszula Mastalerz
« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH

.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!