Zespół Szkół w Starej Niedziałce

"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

Nieuwaga

2015-10-21 16:16:03, komentarzy: 0

 

 

      Ciąg niefortunnych zdarzeń, jedna decyzja, zła decyzja pociąga kolejne, aż w pewnej chwili świat się wali, wszystko się psuje. Brzmi to jak scenariusz tragedii, niestety tragedii która może przytrafić się każdemu.

      Uczennice Zespołu Szkół w Starej Niedziałce z klas V-VI Szkoły Podstawowej i I-II Gimnazjum od września do połowy października uczestniczyły w projekcie dramowym organizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasza Przestrzeń”, projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. W ramach projektu uczennice wzięły udział w cyklu spotkań, którym efektem końcowym było stworzenie spektaklu Teatru Forum poruszającego tematykę  używania narkotyków. Po wielu godzinach prób powstał spektakl „Nieuwaga”, został on zaprezentowany społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Starej Niedziałce i Zespołu Szkół w Hucie Mińskiej. Spektakl „Nieuwaga” nie jest zwykłym teatrzykiem, widzowie przekonują się o tym już w pierwszych minutach, kiedy dżoker zaprasza ich do rozgrzewki. Teatr Forum to interaktywna forma teatru stworzona i opracowana przez brazylijskiego reżysera i pedagoga Augusto Boala. Spektakle tworzone tą metodą odróżnia od spektakli tradycyjnych możliwość "dopisania" jego dalszego ciągu lub zmiany poprzez interwencje i samodzielne ingerencje w sytuację sceniczną. Mogą ich dokonać uczestnicy, określani jako "widzowie-aktorzy". Tak też było w przypadku spektaklu „Nieuwaga”, kiedy publiczność interweniowała, z dużą energią  przystąpiła do działania i próbując swych sił jako główna bohaterka Amelka starała się zmienić jej życie.

      Spektakl zakończyły się gromkimi brawami, zarówno dla aktorek jak i dla publiczności, która żywiołowo starała się zmienić historię Amelki.

 

Urszula Mastalerz 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH

.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!