Zespół Szkół w Starej Niedziałce

"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

Podróż za jeden uśmiech.

2016-06-15 16:15:40, komentarzy: 0

Tak to była podróż, ale nie za jeden a za 250 uśmiechów. Na początku maja w Szkole Podstawowej im. Marii Kowanckiej w rozpoczęła się realizacja projektów Podróż za jeden uśmiech związany z edukacją europejską. Organizatorzy projektu Urszula Mastalerz i Ewa Przybysz- Gardyza przygotowały wiele niespodzianek, aktywności. Po pierwsze konkursy, dużą atrakcją był niewątpliwie konkurs internetowy, polegał on na zamieszczaniu na stornie internetowej SKO i Biblioteki Szkolnej pytań, zadań, rebusów i krzyżówek związanych z UE. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dziennie brało w nim udział od 5 do 30 osób. Uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe przez 3 tygodnie. W ramach projektu zaprosiłyśmy uczniów klas I-VI do udziału w konkursie plastycznym „Moja szkoła w UE”, wzięło w nim udział 15 osób. 


Jednak projekt zakładał działania klas III-VI Szkoły Podstawowej. Zadaniem zespołów klasowych było stworzenie oferty biur podróży, wybierając od 4 do 7 miejsc w UE, które chcieliby odwiedzić podczas wędrówki za jeden uśmiech. Uczniowie przez 3 tygodnie przygotowywali swoje oferty i prezentacje. 

Podsumowanie projektu nastąpiło 6 maja. Po pierwsze zorganizowaliśmy paradę Szumana po naszej miejscowości, uczniowie klas III-VI wyposażeni we flagi, balony, ulotki wyruszyli świętować dzień UE. W trakcie parady wręczaliśmy ulotki, materiały napotkanym mieszkańcom. Po powrocie do szkoły nastąpiła 3 godzinna prezentacja biur. Zespoły klasowe zabierały uczniów klas I-VI w niezwykłe podróże, motywem były postacie bajkowe, taniec, klubu piłkarskie. Podczas prezentacji nie zabrakło świetnej zabawy, muzyki, konkursów, inscenizacji, lokomotywy, meczu, wystawy klocków LEGO, pokazu mody i wielu, wielu innych atrakcji. Na koniec uczniowie klas I-II oraz nauczyciele oddawali głos na najciekawszą propozycję biur podróży. 

Kolejnym elementem projektu było poznawanie UE zmysłami, w tę podróż zabrałam dzieci z oddziałów przedszkolnym. Uczniowie podczas spotkania w bibliotece dowiedzieli się czym jest UE i poznali ją zmysłami, wysłuchali baśni estońskiej, posłuchali muzyki Bacha, obejrzeli Krecika, dotknęli skarbów (pamiątek z różnych krajów np. muszle z Grecji, chodaki z Holandii, wieża z Paryża itp.) poczuli jak pachnie gorąca Hiszpania i zasmakowali w owocach Portugalii. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało balonika, flagę i książeczkę.

Ostatnim etapem działań związanych z UE w naszej szkole była wizyta przedstawiciela Europe Direct. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Dzięki spotkaniom ich wiedza została uzupełniona i usystematyzowana. 

Nagrody w konkursach otrzymało 18 osób za konkurs internetowy, 6 osób za konkurs plastyczny, zwycięskie biura podróży również otrzymały nagrody dla każdego ucznia.

 

Projekt okazał się ogromnym sukcesem. 

 

Urszula Mastalerz
« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH

.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!