Zespół Szkół w Starej Niedziałce

"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

Sportowe wieści UKS OSY

2016-05-04 19:16:45, komentarzy: 0

23 kwietnia chłopcy z UKS OSY wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju. Niezbyt ciepłego, sobotniego poranka przywitała nas Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Sportową rywalizację rozpoczęliśmy od konkurencji rzutu piłeczką palantową, w której to chłopcy spisali się rewelacyjnie. Jeden z najdłuższych rzutów podczas zawodów na odległość 50 metrów oddał Mateusz Witkowski. Następnie zmagaliśmy się w sprincie na 60 metrów, a w następnej kolejności w skoku w dal. Zamykającą zmagania chłopców konkurencją był bieg na 800 metrów. Wyniki osiągnięte przez naszych chłopców uplasowały nas na 6 miejscu w powiecie. Myślę, że to i tak dobry wynik, biorąc pod uwagę, że jeden z naszych chłopców nie brał udziału w ostatniej konkurencji z powodu meczu ligowego w piłkę nożną.

Skład drużyny: Jakub Wawer, Jakub Krawczak, Jakub Klimkowski, Kacper Szczęsny, Mateusz Witkowski, Jakub Rogulski.

Zaraz po zakończeniu zawodów chłopców do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Popołudniowe warunki pogodowe uległy znacznej poprawie, co na pewno wpływało na korzystniejsze wyniki zawodniczek. Również i tym razem rozpoczęliśmy od rzutu piłeczką palantową. Niestety podczas próbnego rzutu, lekkiej kontuzji ręki nabawiła się Martyna Bartnicka, co miało wpływ na uzyskany przez nią wynik. Jak się później okazało, wynik ten zadecydował o naszym miejscu tuż za podium. Po Rzucie piłeczką, przenieśliśmy się na skocznie do skoków w dal, gdzie jeden z najdłuższych skoków w zawodach oddała po niekonwencjonalnej technice skoku Oliwia Czyżkowska, uzyskując wynik 4, 21 metra. W dalszej kolejności dziewczęta ścigały się z rywalkami na dystansie 60 metrów. Kończyliśmy podobnie jak u chłopców biegiem długim, na dystansie 600 metrów. W ostatniej konkurencji dziewczęta pokazały, że biegać potrafią, w większości wygrywając swoje biegu. Niestety jak wspomniałem wcześniej zajęliśmy miejsce czwarte, tracąc do „Kopernika” zaledwie 15 punktów, czyli np. kilka metrów w rzucie piłeczką palantową. Mimo to dziewczyny pokazały serce do walki i możemy być zadowoleni z ich występu.

Skład drużyny: Malwina Czajkowska, Oliwia Czyżkowska, Agata Nikodemiak, Martyna Bartnicka, Julia Zawadzka, Ewelina Rechnio.

Sebastian Kobza

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH

.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!