Zespół Szkół w Starej Niedziałce





"Trzeba dzieciom dać serce,
piękno i uśmiech,
aby uczyły się kochać ludzi
i wszystko, co je otacza...” 
                                           Maria Kownacka





Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
do szkoły podstawowej i gimnazjum

Wykaz podręczników i wyprawka do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017

Uskrzydlony wolontariat

2015-10-21 18:52:56, komentarzy: 0

 

      W przepiękny słoneczny, acz chłodny poranek grupa trzech wolontariuszek pod opieką p. Uli wybrała się do Warszawy. Długa droga minęła nam niespodziewanie szybko. I po chwili trafiłyśmy do parku obok Biblioteki Narodowej. Wysokie drzewa obsypane kolorowymi liśćmi, promienie słońca przebijające się przez korony drzew tworzyły piękny obraz jesieni.  Powoli krocząc po parku zbliżałyśmy się do miejsca niecodziennej uroczystości, a mianowicie 13 obchodów Święta Drzew organizowanych przez Klub Gaja. W tym dniu, w tym miejscu zbierają się ludzie z całej Polski, którym nie jest obojętny los naszej flory i fauny. Dodatkowo inauguracja święta drzewa przyciągnęła wielu znakomitych gości oraz prasę.

      Uroczystość rozpoczęła się od przywitania zebranych, następnie wybitni goście np. Minister Środowiska, aktorka Maja Ostaszewska, odczytali wiersze o drzewach dla drzew. Kolejnym punktem programu było sadzenie drzew i wręczenie nagród w trzech ogólnopolskich konkursach. Jest nam niezwykle miło, iż nasze działania również zostały dostrzeżone i wysoko ocenione.

      Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, w nagrodę otrzymaliśmy Pegaza i wróciłyśmy do szkoły bardzo uskrzydlone. To był niezwykły dzień, uroczystość, goście, wywiady, których udzieliłyśmy i to miejsce, ci ludzie, to był niezwykły dzień.

 

Urszula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Zachęcamy wszystkich do korzystania
z e-podręczników.
SZKOŁA PODSTAWOWA 
im. MARII KOWNACKIEJ

GIMNAZJUM
im. RODZINY SAŻYŃSKICH





















































































































.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!